Linuxexpress

Root.cz - články

  • Segmentace MRI mozku – knihovna TASM

    redakce@root.cz (Root.cz: Redakce)
    Mým cílem je vytvořit nástroj na sémantickou segmentaci obrázků, ale s co možná nejmenším programátorským úsilím. Doposud jsem si vždy nějakou část modelu skládal vlastníma rukama, ale ono to může jít i jednodušeji.
  • Sbližování Linuxu s Windows běží dál

    redakce@root.cz (Root.cz: David Ježek)
    Někdy okolnosti dokopou člověka do situace, kdy si chce či musí dát od něčeho pauzu. Jaké to je být měsíc bez Linuxu, ač u něj člověk beztak sedí každý den a proč jsou si OS dnes tak podobné?
  • Let's Encrypt vymění řetězec důvěry a nasadí nové mezilehlé certifikáty

    redakce@root.cz (Root.cz: Petr Krčmář)
    Certifikační autorita Let's Encrypt připravuje několik technických změn, které ovlivní generování certifikátů a jejich řetězec důvěry. Odpojí se tím od autority IdenTrust a zrychlí TLS handshake.
  • Kooperace mezi knihovnami Pint a SymPy při manipulaci s veličinami a jednotkami

    redakce@root.cz (Root.cz: Pavel Tišnovský)
    Ve druhém článku o manipulacích s hodnotami a jednotkami si ukážeme kooperaci knihovny Pint s knihovnou SymPy. I samotná knihovna SymPy práci s jednotkami a veličinami do určité míry podporuje.
  • Výstupy veřejného testu aukcí domén: podněty, čísla a další plány

    redakce@root.cz (Root.cz: Zdeněk Brůna)
    Během testování hlavní funkce systému obstála, v průběhu testu jsme nenarazili na nic fatálního, co by samotný průběh aukcí narušilo. Většina hlášených nedostatků má svoje řešení v optimalizaci nebo opravách frontendu.
  • Softwarová sklizeň (17. 4. 2024): sledujte dění ve svém Kubernetes

    redakce@root.cz (Root.cz: Jiří Sluka)
    V pravidelné středeční sondě si představíme nástroj pro manipulaci se síťovým provozem, budeme zkoumat Kubernetes zdroje a stáhneme si oblíbený software z GitHubu. Plus, Elon Musk a jeho AI tweetovací kamarád Grok!
  • Manipulace s jednotkami a veličinami: aby se nesčítaly hrušky s jablky

    redakce@root.cz (Root.cz: Pavel Tišnovský)
    Při vývoji algoritmů s fyzikálními i jinými výpočty se používají hodnoty s různými jednotkami, které odpovídají různým veličinám. Programovací jazyky s jednotkami přímo nepracují, takže je nutné využít podpůrné knihovny.
  • Postřehy z bezpečnosti: chytré televize, chytré zranitelnosti?

    redakce@root.cz (Root.cz: ČD - Telematika)
    Pravidelná pondělní sonda do oblasti bezpečnosti. Tentokrát se podíváme na chytré, ale zranitelné TV, bezpečnostní aktualizace od Palo Alto, šmírování v produktech Apple a nový systém pro analýzu malware.
  • APT vylepšuje uživatelské rozhraní, Ubuntu Pro se zaměří na IoT

    redakce@root.cz (Root.cz: Filip Zatloukal)
    Správce balíčků APT dostává zcela přepracované textové uživatelské rozhraní. Společnost Canonical oznámila předplatné Ubuntu Pro pro zařízení nasazené v internetu věcí. Fedora diskutuje o přechodu z GNOME na KDE Plasma.
  • Asynchronní cykly v C++20

    redakce@root.cz (Root.cz: Redakce)
    Pro podporu asynchroních cyklů C++20 byl navržen příkaz for co_await. Problém je, že nakonec se tento návrh do normy nedostal. Máme nějakou náhradu?
| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:



[ ]
Date / Time
 
Posledné články