Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Aktualizácie v distribúcii Alpine Linux 3.20

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia distribúcie Alpine Linux 3.20 pridáva desktopové prostredia KDE Plasma 6 a GNOME 46 spolu s aktualizáciami ďalších softvérových balíčkov. Dôležitou novinkou je tiež počiatočná podpora architektúry RISC-V.

 • Plán vývoja Ubuntu 24.10

  Ivan Kmeťo

  Oliver Smith zo spoločnosti Canonical uverejnil správu, v ktorej podrobnejšie informuje užívateľov o plánovaných novinkách a zmenách pre nasledujúcu verziu distribúcie Ubuntu 24.10 s kódovým menom Oracular Oriole.

 • Nové nástroje v distribúcii Nitrux 3.4.1

  Ivan Kmeťo

  Inštalačné obrazy linuxovej distribúcie Nitrux 3.4.1 zhŕňajú niekoľko dôležitých aktualizácií softvérových balíčkov a opráv chýb. Pridané boli tiež nové nástroje a zlepšená má byť podpora grafických kariet.

 • Proton 9.0 rozširuje zoznam funkčných hier

  Ivan Kmeťo

  Aktualizácia nástroja Proton 9.0-1, ktorá je už založená na poslednej stabilnej verzii Wine 9.0, rozširuje zoznam funkčných hier na Linuxe. Dodatočné opravy chýb by mali zlepšiť podporu starších a aj novších herných titulov.

 • Distribúcia Tails 6.2 zlepšuje bezpečnosť

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia linuxovej distribúcie Tails 6.2 by mala byť lepšie chránená proti zraniteľnosti Spectre V4. Okrem toho sa do tejto verzie Tailsu dostali aktualizácie softvéru alebo zatiaľ neúplné preklady do slovenského jazyka.

 • Nová verzia distribúcie Ubuntu 24.04 LTS

  Ivan Kmeťo

  Najnovšia verzia distribúcie Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat pridáva aktualizácie softvérových balíčkov, zlepšený inštalátor systému alebo iné novinky. Táto verzia Ubuntu má bezplatnú podporu do roku 2029.

 • EndeavourOS Gemini pridáva Plasmu 6

  Ivan Kmeťo

  EndeavourOS je ďalšou distribúciou, ktorá úspešne dokončila prechod na najnovšiu verziu desktopového prostredia KDE Plasma 6. Do zoznamu noviniek sa dostali aj iné aktualizácie softvéru alebo rôzne zmeny.

 • Czech Open Source Policy Forum 2024

  Redakce

  Vicepremier pro digitalizaci Ivan Bartoš dnes zahájil Open Source Policy Forum 2024 v Brně. Na setkání pořádaném neziskovou organizací Otevřená města se diskutovalo společně s dalšími partnery o významu open source technologií, tj. softwaru s otevřeným zdrojovým kódem pro Českou republiku.

 • Vydanie distribúcie Fedora Linux 40

  Ivan Kmeťo

  Nová stabilná verzia linuxovej distribúcie Fedora 40 bola vydaná. Hlavnými novinkami tejto verzie Fedory sú aktualizácie softvérových balíčkov vrátane desktopových prostredí GNOME 46 a KDE Plasma 6.0.

 • Osvědčené postupy při migraci z CentOS Linux

  Aram Kananov

  Na konci června 2024 skončí životní cyklus distribuce CentOS Linux. Mnoho organizací a skupin uživatelů se proto již nyní snaží přejít na operační systém, který nabízí dlouhodobou podporu a je připravený pro podnikové použití. Podívejme se společně na jednoduchý čtyřbodový plán pro migraci s osvědčenými postupy.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články