Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Novinky v distribúcii Tails 6.4

  Ivan Kmeťo

  Vývojári linuxovej distribúcie Tails oznámili vydanie nových obrazov s číslom verzie 6.4. Do zoznamu noviniek sa okrem opráv chýb alebo pravidelných aktualizácií softvérových balíčkov dostali aj zlepšenia bezpečnosti.

 • Opravná verzia nástroja Proton 9.0-2

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia nástroja Proton 9.0-2 pridáva veľký počet rôznych opráv chýb, ktoré riešia problémy s celkovou funkčnosťou a stabilitou vybraných hier na Linuxe. Do zoznamu hrateľných titulov pribudlo ďalších 9 hier.

 • openSUSE Leap 15.6 přináší řadu nových možností

  Jan Papež

  Nová menší verze distribuce openSUSE Leap 15.6 obsahuje aktualizace softwaru, které zaručují stabilitu a bezpečnost systému. Toto vydání také zahrnuje změny některých balíčků a přidává nové nástroje, jako je například Cockpit.

 • Vydanie distribúcie NixOS 24.05

  Ivan Kmeťo

  Tím vývojárov linuxovej distribúcie NixOS oznámil vydanie novej stabilnej verzie. NixOS 24.05 dobieha aktualizácie softvérových balíčkov za uplynulých šesť mesiacov a pridáva niekoľko menších zmien.

 • Linux Lite 7.0 preberá základy Ubuntu 24.04

  Ivan Kmeťo

  Nový Linux Lite 7.0 preberá základné softvérové balíčky z distribúcie Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Užívatelia majú predinštalované desktopové prostredie Xfce 4.18 s kolekciou aktualizovaných aplikácií.

 • KaOS 2024.05 pridáva aplikáciu Marknote

  Ivan Kmeťo

  Užívatelia linuxovej distribúcie KaOS majú dostupné aktualizované inštalačné obrazy, ktoré pridávajú niekoľko zaujímavých zmien a noviniek, napríklad počiatočnú podporu pre Bcachefs alebo novú aplikáciu Marknote.

 • Aktualizácie v distribúcii Alpine Linux 3.20

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia distribúcie Alpine Linux 3.20 pridáva desktopové prostredia KDE Plasma 6 a GNOME 46 spolu s aktualizáciami ďalších softvérových balíčkov. Dôležitou novinkou je tiež počiatočná podpora architektúry RISC-V.

 • Plán vývoja Ubuntu 24.10

  Ivan Kmeťo

  Oliver Smith zo spoločnosti Canonical uverejnil správu, v ktorej podrobnejšie informuje užívateľov o plánovaných novinkách a zmenách pre nasledujúcu verziu distribúcie Ubuntu 24.10 s kódovým menom Oracular Oriole.

 • Nové nástroje v distribúcii Nitrux 3.4.1

  Ivan Kmeťo

  Inštalačné obrazy linuxovej distribúcie Nitrux 3.4.1 zhŕňajú niekoľko dôležitých aktualizácií softvérových balíčkov a opráv chýb. Pridané boli tiež nové nástroje a zlepšená má byť podpora grafických kariet.

 • Proton 9.0 rozširuje zoznam funkčných hier

  Ivan Kmeťo

  Aktualizácia nástroja Proton 9.0-1, ktorá je už založená na poslednej stabilnej verzii Wine 9.0, rozširuje zoznam funkčných hier na Linuxe. Dodatočné opravy chýb by mali zlepšiť podporu starších a aj novších herných titulov.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články